Wybierz plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

Plac zabaw to jedno z ciekawszych miejsc, gdzie można spędzić czas z dzieckiem bez konieczności jechania w długie trasy, a także kupna drogich biletów. Co istotne, zabawy na świeżym powietrzu mają ogromne znaczenie dla rozwoju pociechy, jednak tylko pod warunkiem, że wybierzemy miejsca warte uwagi.

Plac zabaw musi mieć stosowne certyfikaty

Place zbaw są naprawdę bardzo różne. Jedne to takie, które lepiej omijać już z daleka szerokim łukiem. Inne są z kolei znacznie lepsze, wyposażone w wartościowe huśtawki, karuzele i inne rzeczy, na których dzieci mogą ciekawie spędzić czas. Oczywiście nie bez znaczenia jest użyty sprzęt, który jest bardzo kolorowy i działa na wyobraźnie, ale nie są to najważniejsze czynniki. Kluczowe jest bezpieczeństwo. Plac zabawi i zamontowane tam urządzania muszą być stabilne i mocne. Nie można dopuści do tego, że w trakcie zabawy cos pęknie, skorodowane elementy odpadną, a dziecko w najgorszym razie trafi do szpitala. To scenariusz, którego należy unikać, bo może być bardzo niebezpieczny. Lepiej więc dmuchać na zimne i wybrać plac zabaw dobrej jakości, na którym dziecko będzie mogło bez obaw spędzać czas. Jak poznać takie miejsce. Najprościej po zamontowanych sprzętach. Już gołym okiem widać, że są one stabilnie przytwierdzone, mocne, nie pękają, a do tego mają wiele zabezpieczeń w razie ewentualnego upadku. To jednak nie wszystko na co należy zwrócić uwagę. Dobrze jest sprawdzić, czy urządzania spełniają wysokie normy unijne. W tym celu można poszukać, czy na sprzętach są odpowiednie certyfikaty lub tez symbole potwierdzające ich wysoka jakość. Nie zawsze takie oznaczenia są na samym placu zabaw, ale mamy prawo udać się do zarządcy obiektu i poprosić o pokazanie tego typu dokumentów. Jeśli plac zabaw jest publiczny, nie powinno być problemu z dotarciem do tych informacji. Wprawdzie wiąże się to z podjęciem wysiłku, ale warto wiedzieć, czy miejsce, gdzie bawi się nasza pociecha jest w pełni bezpieczne.

Zwróć uwagę na sprzęt

Jeśli mamy wybór, dobrze jest postawić na plac zabaw, na którym są kolorowe huśtawki i urządzenia, które inspirują. To ważne, bo pomaga rozwijać wyobraźnie co w przypadku maluchów jest wręcz bezcenne. Czas zabaw to moment, kiedy dziecko się rozwija i kształtuje. Trzeba więc dostarczać mu różnego rodzaju bodźców, a plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to na to świetny sposób.