Ubezpieczenia OC Kraków: jak dobrze dobrać ubezpieczenie samochodu?

Finanse

Kupując samochód musimy kupić do niego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nie oznacza to jednak, że nie możemy się też zabezpieczyć w dodatkowy sposób. Warto bowiem przemyśleć inwestycję w dodatkowe ubezpieczenia, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

Jak dużą wartość ma samochód?

Najczęściej jest tak, że samochód jest bardzo cenny dla swojego właściciela. Niezależnie od tego czy jest to pojazd nowy, czy z drugiej ręki i piętnastoletni, dla mało kogo taki wydatek nie jest duży. Dlatego właśnie dba się o niego i chce, aby służył jak najdłużej. Aby był sprawny technicznie trzeba się nim odpowiednio zajmować. Nawet jeśli jednak będziemy regularnie odwiedzać mechanika, robić przeglądy i reagować na każdą drobną usterkę, to i tak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy nie będziemy brali udziału w jakimś zdarzeniu na drodze. A im większą wartość ma samochód, tym bardziej szkody mogą nas zaboleć, dlatego warto oprócz ubezpieczenia OC Kraków mieć również inne zabezpieczenia.

Dobre AC pozwoli nie martwić się wieloma rzeczami

Oczywiście, wielu kierowców uważa, że są świetni podczas jazdy i nie potrzebują żadnej ochrony, bo na pewno nigdy nic głupiego nie zrobią na drodze. I oby tak było. Gdyby jednak mieli gorszy dzień lub pozwolili sobie na chwilę nieuwagi, co skutkowałoby stłuczką z ich winy, bez AC nie będzie można naprawić swojego samochodu w ramach odszkodowania. W ramach ubezpieczenia OC Kraków naprawi samochód poszkodowany kierowca, ale już nie ten, który spowodował zdarzenie. Ale to nie jedyna ochrona, jaką otrzymujemy, jeśli wykupimy AC. Równie ważne jest to, że będziemy zabezpieczeni przed ewentualnym zniszczeniem samochodu przez siły natury albo wandali, którzy nie zostaną zidentyfikowani. W przypadku popularnych marek jest to też ważne, gdyby samochód został skradziony. Tylko z AC możemy wtedy otrzymać pełne odszkodowanie.

Dodatkowe ubezpieczenia, o które warto pytać

O co można również pytać, to przede wszystkim NNW, dzięki któremu zarówno kierowca, jak i jego pasażerowie otrzymają odszkodowanie w przypadku utraty zdrowia, a ich rodziny, gdyby doszło do śmierci w wyniku zdarzenia. Poza tym możemy również dodatkowo ubezpieczyć przewożony w samochodzie bagaż czy zwierzę, jeśli takie z nami jeździ. Dodatkowo są również ubezpieczenia szyb czy opon, a także zniżek, aby ich nie stracić nawet gdyby spowodowałoby się zdarzenie na drodze.