Toga radcy prawnego to idealny pomysł na prezent

odzież specjalna, estili, toga radcy prawnego

Masz znajomego radcę prawnego i chcesz kupić mu oryginalny prezent? Być może dobrym pomysłem byłoby zainwestować w coś praktycznego, jak np. togę. To upominek, który z pewnością się przyda. Trzeba tylko zebrać odpowiednie wymiary i złożyć zamówienie.

Takie same, a jednocześnie inne

Togi radcowskie teoretycznie wyglądają identycznie, jednak w praktyce to jedynie pozory, bo każda z nich jest inna. Muszą być one bowiem dopasowane do konkretnej sylwetki. W przeciwnym razie nie będzie ich można zakładać. Wytyczne związane z ubraniem na sale rozpraw są ścisłe określone w ustawie. Muszą być zachowane odpowiednie proporcje, jeśli chodzi o długość, szerokość pleców. Niezależnie, czy ktoś jest gruby czy chudy toga radcy prawnego będzie na nim wyglądać dokładnie tak samo. Warunek jest jeden ubrania muszą być szyte na miarę. Z tego właśnie powodu nie można jej wypożyczać, bo chociażby jej długość nie będzie odpowiednio dostosowana. Kiedyś zamówienie togi było dość kłopotliwe. Trzeba było bowiem jechać do krawca, stać w korkach, umawiać się na terminy, które często kolidowały z naszymi codziennymi obowiązkami. To powodowało, że załatwienie tego stroju roboczego było dość kłopotliwe. Dziś na szczęście jest zupełnie inaczej. Toga radcy prawnego to produkt, który można zamówić online. W ten sposób oszczędza się sporo czasu, a jednocześnie można zlecić zamówienie komuś innemu. To otwiera spore możliwości, bo togę można kupić na prezent. Ważne jest jednak, by wszystko dobrze skonsultować, pobrać wymiary. W ten sposób można wiele zdziałać. Jeśli nie wiemy, jakie dane będą potrzebne do uszycia stroju, skontaktujmy się z przedstawicielem sklepu internetowego i dopytajmy, jakich informacji dokładnie potrzebują. Warto poprosić również o przesłanie instruktażowych grafik, na podstawie których będzie można dokładnie wymierzyć dana osobę.

Togę można spersonalizować

Choć z pozoru togi są niemal identyczne, to jednak można je indywidualnie dopasować. Oczywiście nie chodzi tu o jakieś spektakularne metamorfozy, bo wymiary i kolorystyka muszą być zachowane, ale można pozwolić sobie na wszycie kieszonek po wewnętrznej stronie materiału czy też stworzenie inicjałów. W ten sposób będzie można w jakiś sposób zindywidualizować ten zimny prawniczy strój. Istnieje również dowolność jeśli chodzi o materiał. Najczęściej wykorzystuje się tropik, który jest mieszanina elastyny i wełny owczej. Dzięki takiemu połączeniu materiał się tak szybko nie gniecie, a równocześnie doskonale przepuszcza powietrza i skora się w nim nie poci. Niektórzy decydują się jednak na wykonanie z samej wełny, bo w ten sposób mogą zapewnić sobie lepszą cyrkulacje powietrza.