Szkolenia JIRA – następca Asana

pressing modern social buttons

System Jira wypiera takie systemy jak Asana czy Trello. Dlaczego? Przecież te drugie wciąż cieszą się opinią innowacyjnych i użytecznych. Otóż na sukces systemu Jira składa się kilka zalet, których nie sposób spotkać w produktach konkurencyjnych.

Czym jest system JIRA?

I tak po pierwsze – Jira to w rzeczywistości bardzo zaawansowany model zadaniowy, który umożliwia nie tylko tworzenie szeroko pojętych zadań i podzadań, ale ponadto zapewnia w tym zakresie niezwykłą prostotę. Dość zresztą powiedzieć, że nie ma tu żadnych problemów z logowaniem, delegowaniem poszczególnych tasków itp. (a wiemy, że w innych systemach komplikacje tego typu się zdarzały).

Po drugie – i jest to jedna z największych zalet systemu – Jira wspiera metodyki zwinne, a to przekłada się na o wiele praktyczniejsze i wydajniejsze współdziałanie ze Scrumem. Owszem, opcji jest tak dużo, że osoba niezaznajomiona może się tutaj troszeczkę zagubić, ale ten problem rozwiążą nam – coraz popularniejsze zresztą – szkolenia JIRA (jak również oczywiście sama intuicyjność systemu).

Po trzecie – Jira jest systemem funkcjonującym na dwa sposoby, z czego pierwszy, raczej standardowy, to funkcjonowanie na Atlassian (obcy serwer), natomiast drugi to serwer własny. I właśnie ten drugi wariant stanowi kolejną zaletę, ponieważ zapłacimy tylko raz, a cena będzie uzależniona od odbiorców.

Warto spróbować wersję demo

Oczywiście najlepiej będzie wypróbować ten system samodzielnie, dlatego poleca się skorzystać z wersji próbnej. Jest ona dość ograniczona, owszem, ale daje możliwość rozeznania co do tego, czy w naszym przypadku system ten się sprawdzi. Warto też wykorzystać wspomniane wyżej szkolenia jira, w ramach których zapoznamy się z kwestiami takimi jak zgłoszenia, ich monitorowanie, modyfikowanie, kategoryzowanie i wiele, wiele innych. Do tego oczywiście każde ze szkoleń przedstawia szereg kwestii teoretycznych, takich jak np. najważniejsze założenia twórców systemu itp.

Podsumowując, zarówno ze względu na funkcjonalność, intuicyjność i nowoczesność, jak i ze względu na dostępne w Polsce szkolenia JIRA jest coraz bardziej doceniany i nic dziwnego, że wypiera on swoich starszych konkurentów.