Systemy przywoławcze – niezbędne narzędzie pracy

Prowadzisz obiekt turystyczny i zastanawiasz się jak ułatwić życie gościom oraz przyspieszyć prace personelu? Zobacz, w jaki sposób możesz to zrobić.

Czy znasz systemy przywoławcze?

Czy znasz już systemy przywoławcze? Sprzęty są niezbędnym elementem wyposażenia szpitali, klinik i domów opieki. Cieszą się również dużą popularnością w hotelach o podwyższonym standardzie. Wielu gości hotelowych używa tego systemu do przywoływania personelu, np. w celu podania posiłku, wymiany ręczników czy udzielenia informacji. Systemy mogą się także przyczynić do uratowania czyjegoś życia. Systemy najczęściej składają się z:
– gniazda przywoławczego
– centralki
– urządzenia, które zapewnią obustronną łączność między gościem a personelem

System, który sprawdzi się też w hotelu

W hotelach najczęściej montowane są gniazda przywoławcze bez obustronnej łączności, ponieważ klienci nie byliby zadowoleni, gdyby w ich pokoju znajdował się mikrofon, a personel mógłby słuchać co dzieję się w pokoju. Centralka to element, który montuje się np. w recepcji bądź w miejscu, w którym przebywa personel hotelu. W momencie, gdy któryś z gości naciśnie przycisk, na centralce natychmiast pojawi się taka informacja. Dodatkowo system wyświetla również numer pokoju, co pozwoli obsłudze szybko zlokalizować pokój. Najczęściej stosowane są:
– systemy analogowe
– systemy cyfrowe
– systemy IP

Dlaczego warto zamontować taki system?

Zamontowanie takiego systemu na pewno poprawi jakość usług, ponieważ przyczyni się do szybszej i sprawnej obsługi gości. Goście nie będą już musieli schodzić do recepcji czy wykonywać połączenie i czekać aż ktoś podniesie słuchawkę. Po wciśnięciu przycisku, personel otrzymuję informacje natychmiast. Poza tym jeśli w obiekcie jest punkt gastronomiczny, to również można zamontować urządzenia. W punkcie gastronomicznym pomoże w kontakcie klient – kelner. Jeżeli klient będzie gotowy złożyć zamówienie, poinformuje o tym kelnera przyciskiem. Po skończonym posiłku, klient nie będzie musiał wypatrywać kelnera. Wystarczy, że użyję przycisku w celu poinformowania kelnera o wystawieniu rachunku. Systemy przywoławcze sprawdzają się zarówno w branży medycznej, jak branży hotelarskiej i gastronomicznej.