Stworzyliśmy kampanie Facebook i był to strzał w dziesiątkę!

marketing sieciowy, testimo, kampanie facebook

Jeżeli nie wiesz, co zrobić ze swoją firmą, aby podnieść sprzedaż lub nawet rangę na rynku, to z pomocą przychodzą ci social media. Kanał bezpłatny, a użytkowników jest naprawdę dużo. W jaki sposób można wzmocnić markę wśród tylu informacji, które wyświetlają się każdemu użytkownikowi?

Nie trzeba być potęgą w biznesie, żeby stać się nią w social media

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie trzeba być potęga na rynku, aby stać się nią w social media. Na pewno rozpoznawalne marki mają dużo łatwiej, jednak przy odpowiedniej pracy kampanie Facebook mogą pomóc nam stać się równie rozpoznawalnym. Kluczem do sukcesu jest tu najczęściej odpowiedni content marketing i zachęcające grafiki. Jeżeli bowiem stworzymy fanpage, na którym użytkownicy będą odnajdywać ciekawe treści, do tego będziemy wypowiadać się na tematy eksperckie i pokazywać, że w swojej dziedzinie jesteśmy profesjonalistami, szybko zdobędziemy zaufanie, a tym samym będziemy chętniej odwiedzani. Nie chodzi tu o wymądrzanie się, ale pisanie takich rzeczy, które mogą być interesujące dla fana, a przy tym dla niejednego będą źródłem wiedzy. Tutaj trzeba jednak bardzo uważać, ponieważ jeden błąd może nas kosztować całą reputację, którą do tej pory tak ciężko zdobywaliśmy. Pamiętajmy bowiem, że Internet nie wybacza i wszystkie takie rzeczy mogą się na nas prędzej czy później mścić.

Rozmawiaj, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj

Bardzo ważne jest, aby nie popadać w samo zachwyt i nie zaniedbać swojego fanpage’a. Główna różnica między stroną internetową, a fanpagem jest taka, że ten drugi ma komunikację dwustronną. W praktyce oznacza to, że musimy ze swoimi fanami rozmawiać. Nie bójmy się krytyki, nie reagujmy na nią w zły sposób. Każdy ma prawo do swojego zdania i możemy być pewni, że nie wszystkim nasze kampanie Facebook będą się podobać. I wcale nie muszą. Ziarno prawdy jest w powiedzeniu, że nie ważne co mówią, byle mówili. Ziarno, ponieważ jeśli popełnimy radykalny błąd i zamiast się przyznać, dodatkowo będziemy iść w zaparte, odpowiadać agresją albo w ogóle nie zareagujemy, wtedy nasz wizerunek bardzo podupadnie. Jeżeli jednak ktoś będzie z nami polemizował, wtedy może wciągnąć w dyskusję także inne osoby, a to świetna droga do tego, żeby zwiększyć zasięg naszego fanpage’a. A im większy zasięg, tym więcej potencjalnych fanów, którzy przekładają się później na liczbę klientów.