Program ticketing to narzędzie, które ułatwi pracę w każdym contact center

Focus Telecom, Telemarketing, program ticketing

W dzisiejszych czasach szybki kontakt z klientem jest równie ważny, jak oferta, którą mamy w asortymencie. Kwestia ta odgrywa szczególną rolę w przypadkach firm, które zajmują się tzw. contact center. Sprawdź, jak program ticketing może usprawnić proces obsługi klienta.

Komunikacja z klientem

Niezależnie od branży, w której pracujemy, szybkość komunikacji z klientem odgrywa bardzo istotną rolę, w szczególności, gdy pracujemy w call center. Konkurencja jest tak duża, że nie tylko nasze propozycje mają przyciągać klienta, ale również obsługa klienta nie może pozostawiać nic do życzenia. Aby uniknąć sytuacji, w których konsultant pracujący w dziale contact center, zapomni o oddzwonieniu do klienta bądź też skontaktuje się z klientem, który ma już przypisanego swojego agenta, powstał program ticketing. Jest to wielokanałowe oprogramowanie, którego głównym celem jest usprawnienie komunikacji i proces obsługi klienta. Jest ono szczególnie przydatne w firmach, które prowadzą kilka kampanii na raz. Program ticketing zawiera w sobie następujące funkcje, jak serwer nagrań, który nagrywa automatycznie rozmowy z danego zgłoszenia, czy też funkcję „przypisane do”. Określa ona, jaki konsultant jest przypisany do danego klienta.

Pokaż skrypt

Bardzo przydatną funkcją jest skrypt, który wyświetla się podczas rozmowy. Pomoże ona w szczególności początkującym pracownikom, które po raz pierwszy stykają się z pracą w contact center, bądź też konsultantom, którzy muszą wypełnić formularz reklamacji. Ponadto agent może ustalać priorytety zgłoszeń, dodawać własne notatki, które pomogą mu w późniejszym kontaktowaniu się z klientem albo zaznaczać typ odpowiedzi. Jest to bardzo przydatne w firmach, które pracują na kampaniach wielokanałowych, dzięki czemu konsultant może zaznaczyć, jak ma się kontaktować z klientem (czy to ma być forma mailowa, czy też poprzez sms). Warto też jest wspomnieć SLA czyli Service Level Agreement. Funkcja ta pomaga nam ustawić pilność zgłoszeń, poprzez ustawienie poziomu SLA, oraz wyświetla nam datę zakończenia zgłoszenia. Jak widać program ticketing to narzędzie, które zdecydowanie powinno się pojawić każdym contact center. Nie tylko usprawnia ono proces komunikacji z klientem, dzięki czemu mamy większe szanse na zdobycie potencjalnego klienta, ale także ułatwia życie naszym pracownikom i zmniejsza możliwość popełnienia przez nich prostych błędów, jak na przykład nieoddzwonienie do zainteresowanego ofertą klienta.