Co to jest POS i czy warto stosować system w lokalach gastronomicznych?

Zastanawiasz się nad otworzeniem własnej restauracji? Jeśli tak, to na pewno chcesz zdobyć jak najwięcej informacji na temat prowadzenia własnego lokalu gastronomicznego. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, co to jest POS oraz w jaki sposób ten system może ułatwić Twoją pracę już na samym starcie.

Nie osiadaj na laurach, udoskonalaj swój lokal przez cały czas

Nawet jeśli nasza jedyna restauracja istnieje już na rynku od wielu miesięcy i nie wygląda na to, by w najbliższym czasie miała podupaść, nie powinniśmy za bardzo się z tego powodu cieszyć. Jeśli w takim momencie trochę sobie odpuścimy, przestaniemy tak bardzo interesować się swoim biznesem i osiądziemy na laurach, już niedługo przeżyjemy spore rozczarowanie, gdy okaże się, że musimy zamknąć swój biznes, bo nie stać nas na jego utrzymanie. Nie chcąc do tego dopuścić, powinniśmy po prostu zacząć zwracać uwagę na te nowoczesne rozwiązania, które stosuje nasza największa konkurencja. Prawdopodobnie to ona sięgnęła już po wiele materiałów pos, dlatego teraz my musimy uczynić dokładnie to samo.

Co to jest POS?

Zanim wytłumaczę co to jest POS, warto wspomnieć jeszcze, że materiały pos podzielić możemy na dwie grupy – materiały miękkie oraz materiały twarde. Nie powinniśmy ograniczać się do żadnej z nich, dlatego nie zakładajmy od razu, że zaczniemy stosować wyłącznie te narzędzia, które pojawią się w pierwszej paczce. Zamiast tego przeanalizujmy ich efektywność, uniwersalność i wszystkie wady oraz zalety. Wiemy już, co to jest POS, więc na stronie, która opisała nam sumiennie to zagadnienie, odnajdziemy prawdopodobnie także wiele wpisów o konkretnych materiałach należących do tej szerokiej grupy pos. Znajdą się w niej różnorodne narzędzia o charakterze typowo reklamowym. Przykładowe wobblery, reklamy ruchome, możemy np. przymocować do krawędzi dowolnej szafki albo postawić bezpośrednio na półce, wcześniej tworząc na nich odpowiednie napisy. Jeżeli w danym dniu proponujemy ludziom dania obniżone o połowę ceny, to właśnie napis informujący o tej ofercie powinien zawidnieć na naszym wobblerze. Świetnymi narzędziami będą też niewielkie, oddzielne broszury o produktach, bo skoro gotujemy dla klientów dania, musimy skądś brać wszystkie artykuły spożywcze. Chwalmy się nimi i opowiadajmy wokół, że pochodzą one od polskich dostawców, rolników czy z certyfikowanych zagród. Te wszystkie informacje mają w rzeczywistości ogromne znaczenie dla wymagających klientów.