Poporodowa plastyka brzucha to rozwiązanie dla wielu pań

poporodowa plastyka brzucha

Po porodzie kobietom często jest ciężko powrócić do swojej sylwetki sprzed zajścia w ciążę. Obwisła skóra na brzuchu, rozstępy i nadmiar tkanki tłuszczowej to problem wielu pań, którego często nie da się zniwelować za pomocą diety i ćwiczeń. Sposobem na pozbycie się niechcianych defektów może być abdominoplastyka, czyli poporodowa plastyka brzucha.

Co to jest andominoplastyka?

Abdominoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz zbędnej tkanki tłuszczowej z obszaru podbrzusza. Jednym z elementów operacji jest także zmiana umiejscowienia pępka pacjentki. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, jednakże okres rekonwalescencji wiąże się z odczuwaniem bólu, który może trwać nawet do kilku tygodni.

Jak wygląda sytuacja po przeprowadzeniu zabiegu?

Po skończonej operacji pacjentka ma zakładane szwy, dreny oraz opatrunki uciskowe, które zdejmowane są po około dwóch tygodniach. Przez ten czas mogą się utrzymywać zasinienia oraz obrzęk. Zabieg pozostawia niestety spore blizny umiejscowione zazwyczaj nad spojeniem łonowym. Na początku są one dosyć wyraźne i mają intensywną barwę odcinającą się znacznie od koloru skóry, jednakże po kilku miesiącach znacznie bledną i są zdecydowanie mniej widoczne. W pierwszych kilku tygodniach należy zrezygnować z ćwiczeń oraz nadmiernej aktywności ruchowej.

A jakie są przeciwskazania?

Poporodowa plastyka brzucha plastyka brzucha jest zabiegiem, po którym mogą wystąpić różne powikłania. Do najczęstszych należą: krwiaki, infekcje w ranie, martwica skóry, utrata czucia, rozejście się blizny oraz nierówność tkanek. Jeżeli bólowi pooperacyjnemu towarzyszy dodatkowo krwawienie, jest to wskazanie do ponownego zabiegu, podczas którego usunięta zostanie zgromadzona pod skórą krew.