Plac zabaw w pociągu zachęci dzieci i rodziców do podróży pociągiem?

Osoba, która jechała z małym dzieckiem choć raz pociągiem, wie, że podróż bywa bardzo męcząca. Aby umilić podróż swoim pasażerom, a także pozyskać nowych, PKP Intericty stworzyło plac zabaw w pociągu. Sprawdź, czy jest to udana inicjatywa.

Zabawa w pociągu

Podróż z małym dzieckiem pociągiem może być bardzo męcząca. Wie o tym każdy, kto choć raz jechał tym środkiem lokomocji wraz z dzieckiem. Niestety, nasi najmłodsi mają to do siebie, że bardzo szybko się oni nudzą, a ich znudzenie bardzo często przeobraża się w marudzenie. Któż z nas nie słyszał pytań typu: „Daleko jeszcze?” albo „Nudzi mi się”? Na szczęście, PKP Intercity we współpracy z kanałem dziecięcym Boomerang postanowili temu zapobiec i pokazać zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, że podróż pociągiem, nawet na te długie trasy, może być bardzo przyjemna. Dzięki tej inicjatywie powstał plac zabaw w pociągu. Pod tym określeniem kryje się specjalnie przeznaczony wagon, który wypełniony jest bardzo ciekawymi atrakcjami, a ich zadaniem jest umilenie czasu nie tylko naszym pociechom, ale także ich rodzicom.

Jakie atrakcje czekają na dzieci?

Pytaniem, które zadają sobie pewni dzieci, jak i rodzice, jest na pewno: jakie atrakcje oferuje plac zabaw w pociągu? Kącik dla najmłodszych jest bardzo urozmaicony. Na ścianach można znaleźć grafiki, które stanowią jednocześnie elementy gry, które polegają między innymi na liczeniu, jak i rozpoznawaniu kształtów, czy nazywaniu kolorów. Ponadto na małych pasażerów czekają różnego rodzaju wyzwania, w których poczet wlicza się między innymi odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie, czy przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które można znaleźć pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono również w wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale również pełnić funkcję miękkich klocków. Jakby tego było mało są tam też bardzo wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, jak i za miękkie klocki. Aby jeszcze bardziej umilić dzieciom czas podczas podróży, w wagonie zamontowane zostały monitory, na których będą wyświetlane serialne znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma o nazwie Cartoonito. Jego treści są głównie dedykowanym przedszkolakom, choć z pewnością także starsze dzieci znajdą coś dla siebie. W końcu plac zabaw w pociagu ma wiele atrakcji, które umilą podróż każdemu dziecku niezależnie od jego wieku.