Oprogramowanie hotelowe a prawidłowe sprzedawanie usług hotelowych

Każdy menadżer hotelu zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest zadowolenie gości ze świadczonych usług. To najważniejszy warunek, bez którego niemożliwy jest dalszy rozwój obiektu. Tylko bowiem zadowoleni goście zamieszczą w Internecie przychylne opinie o hotelu i podzielą się pozytywnymi spostrzeżeniami ze znajomymi. Aby więc prawidłowo sprzedać swoje usługi, każdy hotelarz powinien zainwestować w odpowiednie oprogramowanie hotelowe, które usprawni pracę i wpłynie na konkurencyjność hotelu. W dzisiejszym tekście przyjrzymy się, jak oprogramowanie hotelowe wpływa na hotel. Jeśli chcesz poznać sposoby na sprzedawanie usług hotelowych, przeczytaj ten tekst: https://intelihotel.pl/blog/jak-sprzedawac-uslugi-hotelowe/.

Co zapewnia oprogramowanie hotelowe?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elektronicznym i informatycznym wprowadzono wiele udogodnień pozwalających na sprawne zarządzanie hotelem. Automatyczna rezerwacja pokoi i usług przez Internet oraz dokładne ich rozliczenie to podstawowe usprawnienia dostępne dzięki oprogramowaniu dla hoteli. W połączeniu z innymi systemami, takimi jak centrale telefoniczne, zamki magnetyczne, mini-bary, płatna telewizja czy systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, umożliwiają efektywne kierowanie hotelem i prawidłowe sprzedawanie usług hotelowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając system komputerowy do obsługi hotelu?

System do obsługi hotelu powinien być przede wszystkim sprawdzony i zgodny z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Najważniejsze jest jednak, aby był pomocny w sprawnym zarządzaniu hotelem. Powinien więc:
– wspomagać pracę w recepcji,
– wspierać gastronomię hotelową,
– usprawniać gospodarkę zaopatrzeniowo-magazynową.

Dodatkowo warto, aby system ten:
– posiadał klarowny interfejs użytkownika, pozwalający na łatwy dostęp do wszystkich funkcji,
– umożliwiał współpracę z innymi systemami wewnętrznymi i zewnętrznymi,
– pozwalał utrzymywać i administrować własną stronę internetową,
– gwarantował pełne zabezpieczenie danych osobowych gości oraz pracowników.

Różne systemy oprogramowania hotelowego

Oprogramowanie hotelowe to prosty i czytelny sposób obsługi. Systemy pracują na jednej bazie danych, a większość operacji związanych z obsługą klientów, sprzedażą czy zarządzaniem obiektem może być wykonywana przy jednym stanowisku.

Wśród oferowanych na rynku systemów oprogramowania hotelowego wymienić można między innymi:
– system hotelowy (zarządzanie hotelami, pensjonatami oraz innymi obiektami noclegowymi),
– system hotelowej rezerwacji internetowej,
– system hotelowo- gastronomiczny i gastronomiczny,
– system obsługi imprez,
– system obsługi salonów odnowy biologicznej,
– system finansowo-księgowy,
– kadrowo-płacowy,
– system zarządzania reklamą multimedialną.

Dostępne są również programy modułowe, które składają się z modułów obsługujących wybrany odcinek zarządzania hotelem. Taki system umożliwia zbudowanie struktury właściwej dla bieżących potrzeb obiektu hotelowego.

Nie tylko sprawna rezerwacja

Oprogramowanie hotelowe usprawnia przede wszystkim rezerwację pokoi dla gości. Dostępne w module rezerwacji informacje powinny dotyczyć dostępności pomieszczeń, usług, zajętości pokoi, przyjazdów i wyjazdów gości oraz osób mieszkających. System powinien umożliwiać wysyłanie potwierdzeń przez internet lub faxem oraz drukowanie kart pobytu. Udogodnienia winny obejmować także formy rozliczeń bezgotówkowych i za pomocą kart kredytowych czy obsługę przelewów.

Podsumowując, jeszcze raz warto podkreślić ogromne znaczenie oprogramowania hotelowego dla usprawnienia pracy recepcji i księgowości, racjonalnego wykorzystania personelu oraz redukcji kosztów własnych. Są to niezaprzeczalne zalety, które znacząco wpływają na podniesienie komfortu gości hotelowych, a tym samym usprawniają sprzedawanie usług.