Obsługa w restauracji – jakie są główne błędy?

Obsługa w restauracji - jakie są główne błędy? (obsługa w restauracji)

Na sukces obiektu gastronomicznego składa się wiele czynników. Mowa tutaj o m.in. lokalizacji, ciekawym menu, czy też reklamie. Istotną rolę pełni również obsługa w restauracjihttp://www.lrspoland.pl/obsluga-w-restauracji-jakie-sa-glowne-bledy,204.html.

Co zrobć, by obsługa była na wysokim poziomie? Jak ustrzec się błędów? Więcej informacji w dalszej części tekstu.

Wykwalifikowany i doświadczony personel

Jeśli zatrudniany personel jest profesjonalny oraz wykwalifikowany, to istnieje duża szansa, że klienci będą zadowoleni z jakości świadczonych usług. Osoby, które odpowiadają za komunikację z gośćmi muszą być przede wszystkim sympatyczne. Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy kelner był opryskliwy. Jest to sytuacja niedopuszczalna, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że źle obsłużony gość nie wróci ponownie do naszego lokalu.

Personel w dobrej restauracji musi mieć w pełni opanowane menu. Wszystko po to, aby kelner mógł polecać dania niezdecydowanym klientom, a także odpowiedzieć na zadawane przez nich pytania. Na uwagę zasługuje fakt, że coraz więcej osób poszukuje lokali, gdzie serwowane posiłki będą w stu procentach zgodne z oczekiwaniami. Obsługa w restauracji powinna mieć wiedzę na temat wykorzystywanych składników, szczególnie jeśli znajdują się one w grupie alergenów. Nie można się dziwić, że wielu gości nie wróci do naszego lokalu, jeśli personel będzie niekompetentny. Warto również dodać, że jeśli odpowiedź na dane pytanie będzie niezgodna z prawdę, to zdrowie klienta będzie zagrożone. Żadna porządna restauracja nie dopuści do takiej sytuacji.

Powolna obsługa w restauracji

Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. Obsługa w restauracji powinna pracować sprawnie, a zarazem dokładnie. Zbyt mozolna praca personelu z pewnością nie zostanie pozytywnie odebrana przez gości. Nikt nie chce oczekiwać na zamówienie kilkudziesięciu minut. Większość osób chodzi do restauracji po to, aby zjeść szybko i dobrze. Wolne wykonywanie obowiązków niesie za sobą wiele kłopotliwych sytuacji. Przede wszystkim klient niezadowolony z czasu obsługi najprawdopodobniej nie odwiedzi nas ponownie. Ponadto w tym samym czasie można obsłużyć większą ilość stolików. Nierzadko zdarza się tak, że goście widząc chaos panujący na sali wychodzą jeszcze przed złożeniem zamówienia. W ten sposób na pewno nie zyskamy stałych klientów. Oczywiście warto wspomnieć, że szybka realizacja zamówienia nie oznacza niższego poziomu usług. Chodzi raczej o to, aby zapewnić swojej załodze różnego typu usprawniania, które podnoszą efektywność pracy. Mowa tutaj np. o profesjonalnym systemie przywoławczym LRS. Pozwala on zwiększyć wydajność obsługi sali, a takę osób pracujących w kuchni. System poprawia również komunikację między personelem.

Brak managera sali

Niewiele lokalów gastronomicznych może pozwolić sobie na zatrudnienie zbyt dużej ilości osób. Zwykle jeden pracownik ma szereg rozmaitych obowiązków, które musi wykonać niezależnie od natężenia ruchu. Ważne jest, aby w restauracji znajdowała się osoba, która będzie czuwać nad poprawna pracą całej załogi. Manager sali nie jest osobą, która będzie wypełniała obowiązki kelnera, czy też barmana. Jest to pracownik, który służy pomocą, czy też radą. Niweluje ryzyko, że na sali powstanie zamieszanie, które będzie wynikać z sytuacji losowych. Chodzi tutaj np. o zepsuty terminal, brak wolnych stolików, czy też pomyłki w zamówieniu. Manager jest osobą decyzyjną, która może zarządzić o rabacie dla klienta, czy też specjalnej zniżce na następne zamówienie. Jest to osoba, która wydaje polecenia, a także organizuje pracę. To szczególnie istotne, gdy załoga nie radzi sobie z samodzielnym rozdzieleniem obowiązków. Działania managera sali mają na celu poprawę komfortu zarówno gości, jak i personelu.Co zrobć, by obsługa była na wysokim poziomie? Jak ustrzec się błędów? Więcej informacji w dalszej części tekstu.
Co zrobć, by obsługa była na wysokim poziomie? Jak ustrzec się błędów? Więcej informacji w dalszej części tekstu.
Obsługa w restauracji – jakie są główne błędy? (obsługa w restauracji)Obsługa w restauracji – jakie są główne błędy? (obsługa w restauracji)