Labioplastyka – komfort i większa pewność siebie

Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn życie seksualne jest bardzo ważne. Żyjemy w czasach gdzie jedną z bardzo istotnych kwestii jest perfekcyjny wygląd. Dotyczy to również miejsc intymnych. Zdarzają się sytuację, że kobiety są nie do końca zadowolone z wyglądu swoich warg sromowych. Co wtedy mogą zrobić?

Pomoc dla pań

Tu z pomocą przychodzi labioplastyka. Na czym to dokładnie polega? Otóż, jest to zabieg chirurgiczny, który zmierza do korekcji nieprawidłowych, bardzo często nierównych i olbrzymich warg sromowych mniejszych. Te nieprawidłowe rozmiary powodują stres emocjonalny związany z rozbieraniem się przed basenem, fitnessem, siłownią lub w sytuacjach intymnych.
Dla których kobiet jest labioplastyka? Przede wszystkim dla tych u których rozmiar warg sromowych mniejszych jest przyczyną bardzo poważnych dolegliwości: stanów zapalnych, otarć, obrzęków i podrażnień. Zabiegowi mogą się także poddać kobiety z anatomicznym przerostem warg sromowych mniejszych, gdzie istnieje problem natury estetycznej.
Na czym polega labioplastyka? Jest to zabieg chirurgiczny, który jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Najprościej mówiąc, labioplastyka polega na wycięciu i wymodelowaniu tkanek warstw sromowych. Są to te tkanki, które niejako „wylewają się” spod obcisłej bielizny. Czas trwania zabiegu to od czterdziestu do sześćdziesięciu minut. Pacjentka nie musi być hospitalizowana. Po godzinie od zabiegu zostaje zmieniony opatrunek i jeżeli nie ma komplikacji kobieta jest wypisywana do domu.

Labioplastyka – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Zastanówmy się, jakie zalety ma labioplastyka. Najważniejsze jest to, ze jest ona bezpieczna. Dlaczego? Ponieważ przeprowadza się ją za pomocą lasera a nie skalpela. Dzięki temu, że laser stymuluje koagulację tkanki, nie występuje krwawienie. I właśnie to zdecydowanie zmniejsza występowanie blizn pooperacyjnych, redukuje obrzęk obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas gojenia.
Jak widać labioplastyka nie jest specjalnie skomplikowanym i niebezpiecznym zabiegiem. Dzięki niemu kobiety zwiększą swoją samoocenę, komfort i pewność siebie, co zdecydowanie ułatwi im życie.