Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne?

Testimo, Marketing internetowy, pozycjonowanie

Pozycjonowanie to jedna z ważniejszych rzeczy dla firmy. Niestety wielu przedsiębiorców wciąż tego nie docenia. To duży błąd. Dowiedz się, dlaczego obecność w internecie jest tak ważna.

Nie ma cię w internecie – nie istniejesz?

To absolutna prawda. Jeśli nie ma cię, a dokładniej twojej firmy w internecie, to nie masz jak dotrzeć do potencjalnych klientów. Tymczasem jest to bardzo ważne. Jeśli zależy ci, by telefon zaczął dzwonnic, a leady spadać – musisz zainwestować w pozycjonowanie. Co z tego, że masz stronę internetową, skoro nikt nie potrafi jej znaleźć wpisując kluczowe frazy w wyszukiwarce Google. W ten sposób skazujesz się na biznesowy niebyt. Musisz pamiętać, że obecnie na rynek pracy wkracza pokolenie Y, a więc w wieku 15-34 lata. Są to osoby, które się liczą, bo są jedną z większych grup konsumentów. Ich cechą charakterystyczną jest to, że w odróżnieniu od swoich rodziców, praktycznie cały czas korzystają z internetu. Mają do niego dostęp za pośrednictwem smartfona czy też tableta. W sieci sprawdzają praktycznie wszystkie informacje. Kiedy szukają produktu lub usługi, zaglądają tam w pierwszej kolejności. Nawet jeśli zdecydują się na zakupy w sklepie stacjonarnym, to i tak wcześniej pozyskują informacje właśnie przez internet. Do siedziby firmy przychodzą w pełni świadomi. Doskonale wiedzą, czego chcą. Jeśli dalej uważasz, że pozycjonowanie jest ci niepotrzebne, możesz się liczyć, że wkrótce zaczniesz tracić klientów. Zaczną się oni bowiem kontaktować z twoją konkurencją, którą bez trudu odnajdą w internecie. Nie możesz do tego dopuścić.

Jak pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie, wbrew pozorom, wcale nie jest takie proste. Zajmuje niemało czasu, a do tego wymaga zaangażowania osób o różnych kompetencjach. Wraz ze zmiana algorytmu Google i wprowadzeniem aktualizacji Panda na znaczeniu zaczął przybierać content. Strony, na których była mało wartościowa, zduplikowana treść, przestały się liczyć i spadały w wynikach wyszukiwania. Stąd też pojawiła się potrzeba, by witryny były zapełnione wartościowymi materiałami, bo takie są dobrze postrzegane przez Google i wpływają na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Oprócz tego konieczna jest optymalizacja strony www i inne działania z zakresu SEM. Różnorodność prac, jakie trzeba podjąć, żeby strona była widoczna w topach jest tak duża, że samodzielnie nie da się tym zająć. Trzeba jednak pamiętać, że pozycjonowanie to inwestycja, która się zwraca, kiedy telefon zaczyna dzwonić, a do firmy zgłasza się coraz więcej klientów.